Oční ambulance Plzeň – Doubravka s.r.o.

Oční oddělení

tel.: 373 724 258
e-mail: info@ocniplzen4.cz
umístění na poliklinice: Budova A, 3. patro

Ošetřující lékaři

• doc. MUDr. Štěpán Rusňák, Ph.D.
    • MUDr. Eva Koudelová

Pracovní doba

Po7:30 – 18:00
Út7:30 – 15:30
St7:30 – 18:00
Čt7:30 – 15:30 (První čtvrtek v měsíci až do 17:30)

Polední přestávka denně 12:15 – 12:45
Vyšetření v oční ambulanci jen po předchozím objednání
Akutní případy a pooperační kontroly Po-Čt 7.30 -8.30 (i bez objednání)

Dovolená

V době od 25.8. do 4.9. bude ordinace zavřena z důvodu dovolené.

Ve dnech 28.8. (po), 30.8.(st) a 4.9.(po) bude otevřeno pouze mezi 15:30 – 17:45 a pouze pro objednané pacienty.

Smluvní pojišťovny

111 – Všeobecná zdravotní pojišťovna
201 – Vojenská zdravotní pojišťovna
205 – Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
207 – Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank a pojišťoven
211 – Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR

Zasílání SMS zpráv pacientům

Rádi bychom Vás informovali o zavedení nové služby zasílání SMS zpráv pacientům s připomínkou objednaného termínu (datum/hodina) jejich vyšetření v naší ambulanci. SMS bude odcházet vždy 2 dny před vlastním vyšetřením. Text SMS je tento:

Dobry den, pripominame termin Vasi kontroly v Ocni ambulanci Plzen-Doubravka dne DD.MM.YYYY v HH:MM hod. Na tuto SMS neodpovídejte.

V případě, že se v daném termínu nebudete moci dostavit, neprodleně nás prosím informujte na tel. Oční ambulance nebo na email.
I z tohoto důvodu si při každé návštěvě ambulance případné změny Vašich údajů (pojišťovna, adresa, telefon) aktualizujte.
Věříme, že tato služba pomůže zefektivnit a plně využívat ordinační hodiny, a tím i zkrátit čekací lhůty.

Předpis brýlí

Brýle (ale i kontaktní čočky) slouží ke korekci očních vad jako je krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus a presbyopie (vetchozrakost). Význam ovšem mají až po vyloučení závažnějších očních onemocnění jako jsou například šedý zákal (katarakta), zelený zákal (glaukom), či onemocnění sítnice (VPMD, diabetická retinopatie, odchlípení sítnice).
Tato onemocnění může vyšetřovat a léčit pouze oční lékař.
Pro předpis brýlí toto ovšem neplatí!
Dříve bývalo běžnou praxí, že oční lékař předepisoval i brýle. V současné době, kdy pojišťovny již na brýle nepřispívají (toto neplatí pro děti a pacienty s některými diagnózami), a kdy jsou čekárny přeplněné nemocnými pacienty, není často z kapacitních důvodů v ambulancích očních lékařů dlouhé měření dioptrického stavu očí možné.
Na samotné přesné vyšetření refrakčního stavu očí a jeho následnou korekci se naopak specializuje optometrista (Mgr., Bc.).
Optometrista je mezičlánkem mezi očním lékařem a optikem (vhodné je hledat optiku, kde optometrista působí!). Na rozdíl od oční ambulance je v optice na refrakční vyšetření čas
i vhodnější atmosféra. Vyhneme se tak situacím, kdy se pacient ve stresu ani neumí rozhodnout, jestli je „přidaná” nebo „ubraná” dioptrie ve zkušebním rámečku vlastně lepší nebo horší,
a nakonec odsouhlasí cokoli, jen aby plnou čekárnu „nezdržoval”.
I z tohoto důvodu si v ambulanci z kapacitních důvodů vyhrazujeme právo předpis na brýle nevystavovat paušálně.